3

Playlista do trylogii „Więzień Labiryntu”

Witam wszystkich bardzo ciepło na moim blogu   :-D Mam nadzieję, że miło mnie powitacie w świecie blogowania  8-) Moją przygodę z blogowaniem zacznę od tego prostego wpisu, jakim jest:

Playlista do trylogii „Więzień Labiryntu”

Myślę, że jedną z „serii” na moim blogu będą właśnie takie playlisty. Piosenki niekoniecznie są w pełni związane z książką, do której będą przeze mnie układane. Raczej będzie to polegało na tym, że straszliwie mi się one kojarzą z danym dziełem literackim  :lol:

Zatem zacznijmy!  :-P

1. Zara Larsson – UncoverHmm… Ciekawe, dlaczego tak bardzo kojarzy mi się ona z „Więźniem Labiryntu”…  :-D Chyba przez pewną panią, która musiała wstawić na YouTube pewne wideo. Myślę, że wszyscy fani tej oto trylogii wiedzą, o co chodzi.2. Ludovico Eunadi ft. Greta Svabo Bech – CirclesJedna z najbardziej wzruszających mnie piosenek… Nie wiem dlaczego, ale już jak pierwszy raz ją usłyszałam, skojarzyła mi się z „Więźniem Labiryntu”. Jeśli mam być szczera, to tak: wyć mi się chce, kiedy ją słyszę. Przypomina mi o śmierci Newta i wszystkich smutnych momentach z trylogii. Ale mimo wszystko bardzo ją lubię.

3. Zaz – On iraUwielbiam ją. I Zaz i piosenkę :-) No i bardzo kojarzy mi się ona z jedną z moich ulubionych trylogii. Zazwyczaj kiedy jej słucham, zaczynam rozmyślać na temat życia streferów przed labiryntem.

4. Zaz – Si jamais j’oublie„A gdybym zapomniała o nocach z gitarą i okrzykami.
Przypomnij mi kim jestem i dlaczego żyję
A gdybym zapomniała jak to jest brać nogi za pas
Jeśli pewnego dnia ucieknę,
Przypomnij mi kim jestem i co sobie obiecałam”

Czy tylko mi kojarzy się ten fragment oraz reszta tekstu piosenki z Zatarciem? Wymazaniem pamięci steferom? Nie wydaje mi się…

5. Birdy – Skinny LoveOwszem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ta piosenka nie ma NIC wspólnego z „Więźniem Labiryntu”. Jednak słuchając jej, zawsze przypominam sobie o tej trylogii. Dzieje się tak dlatego, że nałogowo jej słuchałam w trakcie czytania tej właśnie książki.

6. Perfect – Nie płacz, EwkaMyślę, że możecie to uważać za najbardziej durny i nieprzemyślany wybór. Jednakże ja sądzę, że jest to jedna z najlepiej przemyślanych decyzji dotyczących tej playlisty. Mam swoje powody :lol: #śmierćNewta

7. Piotr Rubik feat. Grzegorz Wilk – Strażnik RajuPamięta ktoś zakończenie „Leku na Śmierć”? Nie sądzicie, że jedno ze zdań wykorzystanych w tej piosence wyjątkowo do niego pasuje? Może ktoś nawet je znajdzie 8-) Komu się uda – pisać w komentarzu :-)

W ogóle uważam tę piosenkę za jedną z najpiękniejszych polskich dzieł muzycznych…

8. Sylwia Lipka – Kilka SłówGdyby tak wyciąć zwrotki, to byłoby ok  :-) Chodzi właśnie o ten refren. Kojarzy mi się z pobytem Thomasa, Chucka itd. w Strefie. Wtedy wszystko było dla nich takie łatwe… Strefa – stare, dobre czasy.

9. Emeli Sandé – Read All About ItNie zagłębiam się w jej słowa. Jest tak wzruszająca, że zastanawiam się w czasie słuchania jej, jak wyglądało życie chłopców przed Strefą…

______________

To by było na tyle :-) Mam nadzieję, że choć odrobinkę się podobało.

Piszcie, co o tym sądzicie w komentarzach. Z chęcią poczytam 8-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *