maze_runner

Top 5 bohaterów trylogii „Więzień Labiryntu” Jamesa Dashnera

Witam Was w kolejnym wpisie dotyczącym jednej z moich ulubionych serii – „Więźnia Labiryntu”. Tym razem napiszę o piątce postaci, które najbardziej przypadły mi do gustu :-)

#pełnospojlerów

Top 5

5. Minho

516665_2.1

Zauważyłam, że wiele osób ma bardzo dobre zdanie na jego temat. Ja też w sumie nic do niego nie mam. Jednak nie sądzę, żeby był mistrzowskim i w ogóle bohaterem. Zastanawiałam się, czy w ogóle umieszczać go w topce… Ale po trwających jakiś czas rozmyślaniach stwierdziłam, że w sumie nie jest taki najgorszy  :-)

Jeśli mam być szczera, to z początku za nim nie przepadałam. Do tej pory nie uważam go za jakąś mega-fajną postać… Bo tak naprawdę umiem wyliczyć miliony jego cech, które mi nie pasują. Z kolei nad zaletami musiałabym się baaardzo długo głowić, żeby do czegoś dojść…

Ale tak: zdecydowanie wolę jego niż Thomasa (który, jak będziecie mogli zauważyć, się tutaj nie pojawił). Nie wiem, co tu więcej pisać. To by było na tyle, jeśli chodzi o Minho  :-D

Wie ktoś, dlaczego w końcu nie obcięli mu tych paluchów? Bo się tak cieszyłam…  :lol:

4. Brenda

Rosa-Salazar

Od razu ją polubiłam. W końcu w swojej pierwszej scenie w książce przystawiła Minho nóż do szyi  :-D Jedna z moich ulubionych akcji w „Próbach Ognia”.

Brenda jest bardzo sprytną osobą. No, a taki człowiek poradzi sobie w każdej sytuacji, w każdym miejscu, o każdej porze  :-P Pewnie w Hogwarcie trafiłaby do Slytherinu… Skubana z niej aktorka. Kto by pomyślał, że pracuje dla DRESZCZ-u? Tak świetnie zagrała swoją rolę na Pogorzelisku… Jestem pod wrażeniem. Okropnie mnie zdenerwowała, kiedy dowiedziałam się, że nie jest jedną z tych Poparzeńców. Jednak nie mogłam przestać jej lubić. Jest po prostu świetna!

3. Jorge

Jorge.

Ta jego stanowczość powala. Chodzi m.in. o tę scenę bójki z Minho w jednym z budynków w mieście Poparzeńców na Pogorzelisku. Był tak stanowczy mówiąc o egzekucji Minho, że aż go polubiłam.

Tak jak w przypadku Brendy moja sympatia do niego pojawiła się,  kiedy pierwszy raz przeczytałam o nim w „Próbach Ognia”  :-D Pamiętam, jak się załamałam, kiedy zobaczyłam go w filmie… No, Jorge? Jak mogli zrobić z niego 40-letniego (jeśli nie 50-letniego) faceta? I to czarnoskórego, który nie bardzo przypomina tego przystojnego Hiszpana z mojej wyobraźni…

Ach… Te jego „muchachos” itp. itd… Jak ja uwielbiam sposób, w jaki Jorge się wypowiada  8-)

2. Chuck

102051_s16

To jest tak urocza postać, że trudno go nie lubić  :-) Owszem – jest trochę denerwujący, kiedy tak się narzuca Thomasowi i na siłę stara się z nim zaprzyjaźnić… Ale poważnie – jak go nie lubić? Pamiętam, jak na początku książki zrobił sobie żarty z Gally’ego  :lol: Nieźle to się skończyło…

Chuck był tak upartą osobą… Pomimo tego, że Thomas na początku bez przerwy go odrzucał, ten dalej starał się zakolegować ze „Świeżuchem”  :-) Ten jego upór naprawdę bardzo mnie zachwycił. Niewiele osób tak długo by się uganiało za kolegą, który nie chce się z nimi zakumplować…

Moja sympatia do niego szczególnie wzrosła w chwili jego śmierci. Płakać mi się chciało nad książką… To było straszne  :cry: A Thomas miał go zaprowadzić do domu… Do rodziny… Jak Dashner mógł go zabić?

1. Newt

tumblr_ndobo6NCun1qayj62o1_500

 

Ach… Moja ulubiona postać z książki  8-O Newt… Jest po prostu wspaniały!

Jego spokój i opanowanie to po prostu mistrzostwo! Zawsze używał mózgu, czyt. myślał, zanim cokolwiek zrobił. Nie postępował, tak jak ten gość, Minho, który nie potrafił się zachować.

Nie wiem, co jeszcze dodać… Chyba wystarczy to, że go bardzo, bardzo lubię. Tak z ciekawostek: jest to moja ulubiona postać literacka.

Newt zasłużył na coś lepszego niż to, co go spotkało… Ciągle jestem zdenerwowana na Dashnera, że go zabił! Dlaczego nie mógł zrobić tego Minho?! Dlaczego Newt?! Bo autorzy książek to zwykli mordercy… Powinni za coś takiego lądować w więzieniu  :cry:

Newt miał rację – Thomas myślał tylko o sobie…

2

_____________

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Macie własne top 5 postaci z tej trylogii? 8-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *