podzieleni-b-iext36249514

Nierecenzja #1: Podzieleni

podzieleni-b-iext36249514

Karta Życia

Druga Wojna Domowa, znana również jako „Wojna Moralna”, była długim i krwawym konfliktem toczonym wokół jednej sprawy.

Aby położyć jej kres, uchwalono szereg poprawek do konstytucji, zwanych „Kartą Życia”.

Rozwiązanie to zadowalało zarówno obrońców życia, jak i zwolenników wolnego wyboru.

Karta Życia stanowi, że życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia aż do wieku lat trzynastu.

Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia rodzice mogą podjąć decyzję o „aborcji” z mocą wsteczną…

… pod warunkiem, że życie dziecka „formalnie rzecz biorąc” się nie zakończy.

Proces, w trakcie którego życie dziecka dobiega końca a mimo to wciąż trwa nazywany jest „podzieleniem”.

Podzielenie jest obecnie powszechną i akceptowaną przez społeczeństwo praktyką.

___________________

Gdybym miała oceniać książkę po okładce, to za nic bym jej nie ruszyła. Jedyne czym się kierowałam podczas ostatniej wizyty w księgarni, to pozytywne opinie osób, które czytały Podzielonych - w szczególności porównywanie tej książki do takich serii, jak Więzień Labiryntu, czy Igrzyska Śmierci. Stwierdziłam, że musi mi się ona spodobać, jeżeli jest w tak dużym stopniu do nich podobna. W końcu są to moje ulubione książki.

Początek nie powala. Jakoś do połowy czytałam, żeby czytać  :-P Nie lubię zostawiać książek nieprzeczytanych – jak już zaczynam, to muszę skończyć. Książka pochłonęła mnie w całości dopiero na stronie 209. Nie mogłam się od niej oderwać. Wszystkich Świętych spędziłam z nosem w książce  :-D Czytałam do baaardzo później godziny. W sumie dawno tego nie robiłam…

Podzieleni to jedna z lektur, które na długo pozostaną w sercu człowieka. Autor wykreował tak niezwykłą wizję świata, że aż brakuje słów, żeby to opisać…

Jak rodzice mogą odebrać życie własnemu dziecku?

Dlaczego ludzie godzą się na coś takiego, jak Podzielenie?

Podzieleni

Zafascynował mnie sam proces podzielenia. Jak to możliwe, że człowiek jest bez przerwy świadomy tego, co się z nim dzieje i, że nie umiera… Przecież już na samym początku „operacji” powinien umrzeć. Nie ogarnę tego swoim mózgiem  :lol:

Bohaterowie powieści są niezwykli. Każdy z nich zupełnie inny, posiada zupełnie odmienny charakter od reszty. Główni bohaterowie nie są przeciętnymi głównymi bohaterami. Są wyjątkowi  :-)

Autora podziwiam za świetny pomysł oraz umiejętne stworzenie świata, który całkowicie potrafi pochłonąć czytelnika. Jeśli się tam wejdzie, to już nie ma szansy na powrót do tzw. świata realnego  :lol:

Podsumowując:

Serdecznie polecam tę książkę wszystkim książkoholikom, szczególnie tym gustującym w historiach rozgrywających się w przyszłości i antyutopiach. Jestem pewna, że Podzieleni spodobają się każdemu miłośnikowi Igrzysk Śmierci, czy Więźnia Labiryntu.

Podzieleni to jedna z książek, które zajęły jedno z najważniejszych miejsc w mojej biblioteczce. Doznała ona zaszczytu bycia jedną z moich ulubionych książek  :lol:

__________________

A Wy czytaliście Podzielonych?

Co myślicie na temat tejże książki?

2 comments on “Nierecenzja #1: Podzieleni

  1. Kurczę mega czuję się teraz zaintrygowana tą książką i dokładnie w tym momencie dodaję ją do półki „do przeczytania” na lubimyczytać, bo brzmi fenomenalnie! Jak przeczytam to śmiem się odezwać na ten temat.
    Pozdrawiam i zapraszam w wolnym czasie w swoje progi. :)

    1. Naprawdę bardzo polecam! Kupiłam ją jakiś czas temu i przeleżała na półce kilka tygodni, nim po nią sięgnęłam. Niepotrzebnie :-D Jest fantastyczna! Niebawem kupuję tom 2. Czekam z niecierpliwością :-b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *